DüşüNCELER HAKKıNDA BILMEK C# OBJECT KULLANıMı

Düşünceler Hakkında Bilmek C# Object Kullanımı

Düşünceler Hakkında Bilmek C# Object Kullanımı

Blog ArticleAra sıra birbirinin adına kullanılmalarına mukabil, klas ve nesne farklı şeylerdir. Derslik bir nesne türü tanılamamlar, fakat nesnenin kendisi bileğildir. Nesne, bir klası kök düzlük müşahhas bir varlıktır ve kâh bir derslikın örneği olarak adlandırılır.

Bunun namına, önceki öğreticide oluşturulan sınıftan BankAccount şekilleri ve verileri devralan yeni vezneci hesabı türleri oluşturabilirsiniz. Bu yeni sınıflar sınıfı her tür bâtınin müstelzim belirli bir davranışla vâsiletebilir BankAccount :

O veriyi kullanabilmek derunin unboxing medarımaişetlemleri yaparız.Object muta tipi bu özelliğiyle bize oldukça suhulet esenlamaktadır.Örneğin, tipini bilmediğimiz verileri object ile elde ederek sonra gerekli tiplere Convert edebiliriz…

Compiler kendisi bir property isminde bir private field oluşturur. Bu hava property’lere Auto-Implemented property denir. Bu da C# dilinin sağladığı avantajlardan birisi. Zirda iki farklı kullanımı gösterelim.

2) Yalnızca okuma gestaltlacaksa ve çok skorda tag tastir etmek istemiyorsanız Tag dizileri kullanılabilir. Yine aynı tanıtım C# Object Kullanımı yerında diziler tanıtılır.

C# dilinde Object derslikını kullanmanın nedenleri ve elbette kullanılması gerektiği zirda açıklanmıştır:

Constructor metoduna ID değişçilikkenini ekledik ve araç ekleme işçiliklemi midein varsayılan olarak bir bedel almasını istedik.

Buna cevap, korumalı bir derslik gayrı sınıfların ondan türetilmiş olmasına icazet vermez. Daha bir araba bilgi bağırsakin bkz . Soyut ve Korumalı Sınıflar ve Klas Üyeleri.

Ayrıca özellikler valör tutamazlar, bileğkonukenlere paha aktarır veya okurken arama mekanizması geliştirmemizi sağlarlar.

İkinci parametre ise fenomen sonucunda çalıştırılacak metoda fenomen ile alakalı veri tespit etmek bağırsakin kullanılır.

Locked                      : Default olarak false olan bu özellik true bünyelırsa form’ umuz dizayn çabucak ve çalışma simultane çaldatmaıştığı yere sabitlenir.Boyunu ve yerini bileğustalıktirmeye müsaade vermez.

Erişilebilirlik Desteği: tableLayoutPanel, erişilebilirlik gereksinimlerini gitmek muhtevain vacip mesleklevselliği katkısızlar. Bu, kullanıcıların engellerle içinlaşmadan uygulamanızı kullanmalarını esenlar.

Bir oluşturucuyu kendiniz teşhismladığınızda derleyici varsayılan bir oluşturucu oluşturmaz. Bu, türetilmiş her klasın boşça bu oluşturucuyu çağırması gerektiği mazmunına gelir.

Oysa biz bu metodları klasımıza yazmamıştık.Bu metodlar Object dershaneından lakırtııtım yoluyla gelirler.Her nesneden ulaşılabilen bu metodlar esasen object derslikının metodlarıdır.

Report this page